Antyradar z powodzeniem poinformuje nas o rejestratorze prędkości

Nie da się ukryć, że jazda z dużą prędkością może sprawiać ogromną przyjemność i dawać dreszczyk emocji. Oczywiście jako że praktycznie każdy kraj jest państwem prawa, pojawiają się ograniczenia prędkości. Złamanie przepisów dotyczących dozwolonej szybkości jazdy w nieunikniony sposób wiąże się z mandatem. Chyba każdy wie, że kierowcy są jednak bardzo przebiegli i starają się ich uniknąć za wszelką cenę. W tym celu na rynku pojawił się antyradar.

Na samym początku powiedzieć trzeba nieco o zasadzie działania urządzeń kontrolujących prędkość. Mianowicie bez względu na fakt, czy będzie to radar, fotoradar, czy wideorejestrator, w każdym z przypadków w kierunku naszego auta wysłane zostaną fale radiowe. Te odbijają się od karoserii i wracają do urządzenia. Na bazie pomiarów dokonywanych przez serce rejestratora określana jest prędkość. Aby antyradar mógł być skuteczny, musi zatem ingerować w ten proces. Dzięki specjalnym czujnikom wykrywa on działanie różnorakich fal i informuje o tym kierowcę. Ogłaszanie zbliżania się do radaru odbywa się za pomocą specjalnych diod oraz sygnałów dźwiękowych.

Antyradary nie są potwornie skomplikowanymi urządzeniami. W większości przypadków są bardzo płaskie i kształtem przypominają mydelniczkę. Co więcej, z racji na dyskrecję na ogół wykonuje się je z czarnego plastiku. Aby ułatwić zadanie kierowcom, producenci tego typu urządzeń muszą wyposażyć je w jakieś sposoby mocowania w aucie. Chyba najczęściej stosuje się przezroczystą przyssawkę lub spersonalizowaną podstawkę. Zasilanie w zdecydowanej ilości przypadków opiera się o gniazdko zapalniczki. Rzadziej stosuje się rozwiązanie zakładające użycie baterii.

Jak w przypadku każdego innego produktu, tak i tutaj rozbieżność cenowa na rynku bywa wręcz ogromna. Najprostsze wersje urządzenia mogą kosztować w granicach kilkudziesięciu złotych. Znowu za niezwykle skomplikowane i nowoczesne wersje płaci się nawet ponad dwa tysiące złotych. Tak duże widełki cenowe sprawiają, że każdy dobierze urządzenie idealnie do swoich potrzeb oraz możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.