Kierowcy i cb radio - miła zabawa, dobra informacja czy oszustwo?

Wielu kierowców ma skłonność do śledzenia w trakcie podróżowania tego, co dzieje się na trasie, w którą się udają. Do tego celu doskonale nadaje się cb radio. Cb radio służy kierowcom jednak także w wielu innych celach. Dla jednych cb radio i korzystanie z niego to doskonała zabawa gdyż często wykorzystują oni to urządzenie do podsłuchiwania innych. Jednakże większość z nich wykorzystuje urządzenie, jakim jest cb jako cenne źródło informacji.

Cb radio ma swoich zagorzałych zwolenników z dwóch powodów. Po pierwsze traktują oni urządzenie cb jako podstawowe źródło informacji o tym jakie warunki pogodowe lub też jaka panuje sytuacja na trasie w którą się właśnie udają. Najczęściej dotyczy to tych kierowców, którzy mają pod swoim nadzorem samochody dostawcze lub ciężarowe. Dla innych ważnymi informacjami, jakie także uzyskują dzięki narzędziu, jakim jest cb to także informacje na temat różnego rodzaju utrudnieniach na danej trasie, czyli o wszelkiego rodzaju kolizjach, wypadkach czy trudno przejezdnych lub wyłączonych z ruchu trasach.

Wielu kierowców posługuje się jednak radiem cb w innym nieco celu. Jest nim uniknięcie spotkania z policją. Slang cb jakim posługują się wówczas kierowcy pozwala im na wzajemne porozumienie się co do tego, w którym miejscu znajdują się policja lub inne służby drogowe. Często mówi się nawet iż urządzenie cb jest o wiele lepsze i skuteczniejsze lub też że jest to taki podręczy antyradar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.