Asysta PRM w wypożyczalni samochodów Gdańsk lotnisko

Nie wszystkim osobom jednakowo łatwo dostać się na Gdańskie lotnisko lub przemieszczać się po nim. Niektórzy z nas będą potrzebowali asysty PRM, a o tym fakcie należy zawiadomić wcześniej przewoźnika w momencie, w którym dokonujemy rezerwacji biletu lotniczego.

Asysta PRM to system, który obowiązujący m.in. na lotnisku w Gdańsku. Prawdopodobnie obowiązuje on również w instytucjach stowarzyszonych, takich jak wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko. Jeżeli z powodu ograniczonej sprawności ruchowej mielibyśmy problem np. ze zmianą biegów w samochodzie lub jakimś innym elementem obsługi manualnej pojazdów, wówczas fakt ten powinniśmy zgłosić kierownikowi wypożyczalni, który dobierze dla nas odpowiedni samochód.

Wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko to miejsce reprezentujące międzynarodowe standardy i „trzymające poziom” - nie ogranicza ona ani praw, ani możliwości osób niepełnosprawnych. Jeżeli takie osoby chcą wynająć auto, niech wynajmują! Asysta PRM to program zrzeszający wszelkie ośrodki wynajmujące pojazdy, tak aby ich usługi nie były przeznaczone jedynie do osób w pełni sprawnych. Jesteśmy przecież krajem europejskim i ułatwione procedury wynajmu aut czy podróży samolotem powinny obowiązywać i u nas.

Usługi asysty PRM na lotnisku w Gdańsku odbywają się na zasadzie odbioru np. osoby niewidomej z lotniska przez specjalnego wolontariusza. I chodzi tutaj nie tyle o odbiór, co po prostu o pomoc w zorientowaniu się, gdzie jest sortownia bagażu, gdzie trzeba podejść itd. Taki wolontariusz wcześniej dostaje listę osób, które będą wymagały pomocy i na zasadzie asysty PRM służy im pomocą w jakiejkolwiek sprawie.

Podobnie wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko w ramach programu asysty PRM wskazuje dodatkowego kierowcę, który będzie zabezpieczał podróż samochodem osoby niewidomej, niedosłyszącej lub niepełnosprawnej ruchowo. Ten dodatkowy kierowca ma w razie czego do swojej dyspozycji dodatkowy pedał hamulca i gazu, który może zostać użyty w czasie jazdy w razie potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.